Mobilne promienniki elektryczne i gazowe

Promienniki to urządzenia, które występują w różnego rodzaju formach i odmianach. Przede wszystkim wyróżniamy promienniki elektryczne i promienniki gazowe - elektryczne napędzane są energią elektryczną, zaś pracę gazowych zapewnia zasilanie gazem. Oprócz tego wyróżniamy również promienniki przytwierdzone na stałe do ściany lub sufitu oraz promienniki mobilne. W wersji mobilnej mogą występować zarówno promienniki elektryczne jak i gazowe.

Podstawową zaletą mobilnych promienników jest fakt, iż można je stale przenosić z miejsca na miejsce. Jedyny warunek jest taki, aby posiadały cały czas połączenie ze źródłem zasilania, ale nie jest to bardzo problematyczny wymóg, szczególnie w przypadku promienników elektrycznych. Jeśli możemy spełnić ten wymóg, zdecydowanie bardziej opłaca się nam zainwestować w promienniki mobilne.

Dlaczego tak jest? Wynika to przede wszystkim z faktu, iż dzięki mobilności promienników możemy ogrzewać tylko jeden fragment pomieszczenia lub przestrzeni - w dodatku za każdym razem może to być inny fragment. Dzięki temu po pierwsze znacznie oszczędzamy na ogrzewaniu - gdyż nie ogrzewamy bez potrzeby całej przestrzeni, po drugie zaś możemy za każdym razem ogrzać inną część przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mobilne promienniki elektryczne i ich stosowanie.

Ogrzewanie budynków, w których przebywamy na stałe nie stanowi dla nas żadnego problemu. W każdym z nich jest bowiem zamontowany jakiś system grzewczy, który pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu. Jednakże zdarzają się sytuacje, w których ogrzewanie jest potrzebne, a system grzewczy jeszcze nie działa lub nie ma stałego systemu grzewczego. Mowa tutaj np. o konieczności ogrzewania budynków w trakcie budowy, ogródków kawiarnianych czy imprez plenerowych. Wówczas trzeba zastosować mobilne systemy ogrzewania.

Do takich systemów należą promienniki elektryczne. Dzięki temu, że są zasilane prądem można z nich korzystać niemal wszędzie. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i już możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem. Promienniki elektryczne w wersji mobilnej są łatwe do przenoszenia i transportu. Dzięki tej mobilności można je ustawiać dokładnie tam, gdzie istnieje potrzeba ogrzewania. Nadają się więc np. do osuszania tynków.

Powstaje oczywiście pytanie czy takie ogrzewanie jest drogie. Otóż nie. Promienniki elektryczne są urządzeniami wysoce wydajnymi. Dzięki temu przy niedużym poborze prądu dają bardzo dobre efekty w postaci ogrzewania. Warto więc z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.