Wymiana wkładu lusterka

Właściwie każdy kierowca może mając problem z lusterkiem indywidualnie się z tym rozprawić. Zazwyczaj wystarczy przemienić sam wkład lusterka, co jest powiązane wydatkiem w bardzo wielu sytuacjach nieprzekraczającym 100 złotych.

Możemy co prawda wybrać wkłady już zrobione dedykowane do danego typu, a jeśli nie wynajdziemy właściwego wkładu, nic nie przeszkadza, aby zlecić wykonanie takiego elementu wyspecjalizowanemu szklarzowi.

Pomimo pozorów, dorabiany wkład do lusterka, z zastrzeżeniem, iż odpowiednio wykonany poprzez fachowca, ma nadzwyczaj wiele zalet. Wkład tego wariantu może być nie gorzej przystosowany do auta, niżeli gotowy zamiennik. Dodatkowo możemy ustalić ze szklarzem, w którym miejscu lusterka ma znajdować się tak określane „przełamanie” zwierciadła.

Lusterko tego wariantu wycina się z tafli szkła mającego w stosownym miejscu zagięcie, na kanwie przygotowanego przedtem szablonu. Nie możemy zapominać, iż właściwości optyczne są zależne głównie od umiejętności rzemieślnika, przeto także powinniśmy wybierać firmy mające doświadczenie w tej dziedzinie.