Promienniki elektryczne - zasady ich działania

Jak działają promienniki elektryczne? Wbrew pozorom ich funkcjonowanie jest bardzo proste i wcale nie jest skomplikowane. Przypomnijmy na początek, czym są promienniki elektryczne - to urządzenia, które służą do ogrzewania wielkich przestrzeni. Najczęściej wykorzystuje się je do ogrzewania wielkogabarytowych pomieszczeń, takich jak na przykład wielkie centra handlowe, magazyny lub wielkie hale produkcyjne w fabrykach.

Jak działają takie promienniki elektryczne? Jak sama nazwa wskazuje, zasilane są energią elektryczną. Nie wpadajmy jednak w panikę - jeśli promienniki elektryczne są odpowiednio eksploatowane to zużywają naprawdę niewiele prądu, a więc nasze rachunki na pewno nie wzrosną - mogą tyko zmaleć w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania dużych przestrzeni.

Promienniki elektryczne zawierają w sobie specjalną substancję grzewczą, zazwyczaj będącą jakimś prostym związkiem chemicznym. To za pomocą reakcji chemicznych w niej zachodzących wydziela się ciepło, które ogrzewa fale elektromagnetyczne. Te następnie przekazywane są przez promienniki elektryczne do określonych obiektów, na które zostały nakierowane - mogą to być ludzie lub przedmioty nieożywione.