Promienniki elektryczne w budynkach o różnej izolacji.

Każdy budynek, w którym mieszkają czy pracują ludzie musi być ogrzewany. Jest to sprawa bardzo istotna w naszym klimacie, w którym sezon grzewczy jest dość długi. Długość sezonu grzewczego i rosnące ceny nośników energii sprawiają, że niemal każdy właściciel poszukuje sposobów, żeby koszty ogrzewania nie przyprawiały o ból głowy. Jednakże to co sprawdza się w jednym budynku niekoniecznie będzie także dobre dla innego obiektu.

Budynki mają przecież różne właściwości energetyczne. Wynika to z tego, że zostały wybudowane w różnych technologiach, przy użyciu materiałów o różnych współczynnikach przenikania ciepła oraz są różnie zaizolowane. I tak, mimo takiej samej kubatury, dwa budynki, z których jeden jest garażem z blachy falistej, bez żadnej izolacji, a drugi niewielkim budynkiem murowanym i izolowanym będą generowały różne koszty ogrzewania, gdyż różne będą w ich przypadku straty ciepła.

Niezależnie jednak od tego, z jakim budynkiem mamy do czynienia, czy będzie to budynek dobrze izolowany czy zupełnie bez izolacji, wszystkim właścicielom chodzi o to, żeby ogrzewanie było skuteczne. Dlatego promienniki elektryczne są często wybieranym środkiem grzewczym. Promiennik nie wymaga nakładów na inwestycję, bo można go po prostu podłączyć do kontaktu. Grzeje on skutecznie i szybko, a pomieszczenie w którym promiennik elektryczny został zainstalowany jest na pewno miejscem, które gwarantuje komfort cieplny osobom tam przebywającym.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli wybierzemy promienniki elektryczne jako źródło ciepła w pomieszczeniu, to warto, aby pomieszczenie to było dobrze zaizolowane. Jeśli więc takie nie jest to warto zainwestować w wykonanie izolacji, gdyż dzięki temu zmniejszą się straty ciepła. Ogrzewanie będzie bardziej efektywne oraz zmniejszy się globalne zużycie energii.