Promienniki elektryczne - popularne marki promienników

Ogrzewanie mieszkania czy innego rodzaju pomieszczeń, choćby biurowych, magazynowych, warsztatów, hal produkcyjnych - zawsze sprawia nam dużo kłopotów i trosk. Zaplanowanie odpowiedniego systemu grzewczego nie jest bowiem prostą sprawą. Trzeba obmyślić wcześniej, w jaki sposób będziemy ogrzewać dom czy mieszkanie.

System centralnego ogrzewania może okazać się jednak nieidealny. To oznacza, że potrzebne są zazwyczaj jeszcze jakieś dodatkowe urządzenia grzewcze, jak promienniki elektryczne, które dogrzeją niedogrzaną przestrzeń w pomieszczeniu.

Wyróżnić możemy kilka rodzai promienników. Są to promienniki elektryczne, promienniki gazowe, promienniki wodne, promienniki na olej. Jednak to promienniki elektryczne są dzisiaj bardzo popularnymi i chętnie wykorzystywanymi do ogrzewania urządzeniami grzewczymi.

Promienniki elektryczne można podzielić ze względu na wielkość urządzenia. Można je rozróżniać również ze względu na moc grzewczą promiennika, czy jego zużycie energii. Są to parametry techniczne promienników elektrycznych, które decydują później o kosztach jego eksploatacji.

Koszty eksploatacji urządzenia grzewczego to niebagatelna sprawa. Warto zwracać uwagę na parametry techniczne urządzeń grzewczych, bo to one decydują o tym, jak duży rachunek przyjdzie nam zapłacić za ogrzewanie. Wydawać by się mogło, że prąd elektryczny należy do kosztownych źródeł energii, a więc ogrzewanie przy pomocy promienników elektrycznych nie należy do najtańszych. Jednak nowoczesne promienniki elektryczne są energooszczędne.