Promienniki elektryczne i inne sposoby ogrzewania domu

Metod ogrzewania domu możemy znaleźć naprawdę wiele. Wynika to przede wszystkim z tego, że istnieją zarówno stare i bardzo dobrze sprawdzone technologie, jak i te, które są nowe i bardzo ciekawe z wielu względów. Do najpopularniejszych należą takie, jak: kominek, piece olejowe, nagrzewnice i promienniki elektryczne. Przyjrzyjmy się więc tym rozwiązaniom w praktyce, by zrozumieć ich znaczenie oraz wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Większość stawia na rozwiązania tradycyjne takie, jak kominek opalany drewnem, czy też piece olejowe. Te bowiem znaleźć można bez większego problemu, a ich montaż nie sprawia kłopotów. Jednakże, wadą takiego rozwiązania jest dość spore zużycie prądu w całym tym procesie - znacznie większe, niż w przypadku nowych technologii takich, jak promienniki elektryczne, czy też nagrzewnice.

Okazuje się, że promienniki elektryczne, które stosowane są dziś coraz częściej, mogą pozwolić nam na spore oszczędności finansowe, jak chodzi o koszty ich zasilania, które są o około trzydzieści - czterdzieści procent niższe. To samo tyczy się nagrzewnic, które w wielu zastosowaniach sprawdzają się równie dobrze, jak wspomniane tu promienniki.