Mobilne promienniki elektryczne i gazowe

Promienniki to urządzenia, które występują w różnego rodzaju formach i odmianach. Przede wszystkim wyróżniamy promienniki elektryczne i promienniki gazowe - elektryczne napędzane są energią elektryczną, zaś pracę gazowych zapewnia zasilanie gazem. Oprócz tego wyróżniamy również promienniki przytwierdzone na stałe do ściany lub sufitu oraz promienniki mobilne. W wersji mobilnej mogą występować zarówno promienniki elektryczne jak i gazowe.

Podstawową zaletą mobilnych promienników jest fakt, iż można je stale przenosić z miejsca na miejsce. Jedyny warunek jest taki, aby posiadały cały czas połączenie ze źródłem zasilania, ale nie jest to bardzo problematyczny wymóg, szczególnie w przypadku promienników elektrycznych. Jeśli możemy spełnić ten wymóg, zdecydowanie bardziej opłaca się nam zainwestować w promienniki mobilne.

Dlaczego tak jest? Wynika to przede wszystkim z faktu, iż dzięki mobilności promienników możemy ogrzewać tylko jeden fragment pomieszczenia lub przestrzeni - w dodatku za każdym razem może to być inny fragment. Dzięki temu po pierwsze znacznie oszczędzamy na ogrzewaniu - gdyż nie ogrzewamy bez potrzeby całej przestrzeni, po drugie zaś możemy za każdym razem ogrzać inną część przestrzeni.