Optymalna temperatura mieszkań a promienniki elektryczne

Są one bezpiecznym i wygodnym sposobem dla zapewnienia sobie i swoim bliskim odpowiedniego ciepła. Przeprowadzone badania wykazały, że temperatura pomieszczeń powinna być dostosowana kofunkcji, jakie każde z nich pełnią. Dodatkową informacją jest, że pomniejszenie temperatury nawet o 1°C umożliwia zaoszczędzenie ciepła, a co za tym idzie również kosztów nawet o 6 %.

W domu, w którym domownikom zależy na energooszczędności i ekologii, powinny pojawić się promienniki elektryczne. Ułatwiają one, bowiem podgrzanie tematów, ludzi i zwierząt, przy jednoczesnym nie ogrzewaniu powietrza.

Promienie podczerwieni wysyłane z promiennika elektrycznego ogrzewają przedmioty, a te zaś oddają ciepło dalej. Takie rozwiązanie umożliwia ogrzanie naprawdę sporych pomieszczeń, takich jak hale produkcyjne czy sportowe.

Zainstalowanie promienników elektrycznych nie jest skomplikowane. Są one lekkie i zajmują niewiele miejsca. Ten mały przyrząd pod sufitem dostarcza ciepła w 100 % i jest idealnym rozwiązaniem dla dużych domów, ale i również dla mniejszych pomieszczeń mieszkaniowych.

Przy wielkich ulewach domy stają się wilgotne. Na ten problem promiennik elektryczny też zaradzi. Prócz, jak wymieniono wcześniej, ludzi, zwierząt i przedmiotów, promienniki idealne są do osuszania ścian i przy innych pracach remontowych.